Co obnáší Meet your mentor Day a pro koho je určen? Jaké jsou cíle tohoto mentoringu?


Jste fyzioterapeut(ka) pracující se ženami s uro-, onko- a gynekologickými onemocněními, s těhotnými nebo ženami po porodu? Máte již zkušenosti s péčí o tyto ženy nebo teprve začínáte a chcete se blíže seznámit s danou problematikou? Máte otázky ze své praxe a nemáte je s kým zkonzultovat? Chcete se rozvíjet, projevujete zájem o rady? Právě pro vás je určen Meet your mentor Day 2023.

Máte možnost potkat se se svým mentorem, který bude pro omezený počet fyzioterapeutů působit jako průvodce v určité oblasti či tématu a pomůže vám nalézt správný směr či řešení.


Mezi mentory najdete fyzioterapeutky, urogynekology, onkogynekology, specialisty na reprodukční medicínu, perinatology a porodní asistentku. Mentoři jsou kompetentními a profesionálními odborníky ve svém oboru. Na dané téma vám mentoři představí vybranou přednášku a poté bude následovat diskuze se svými mentorovanými. Pojďte se učit jeden od druhého. Umožňujeme vám předávání znalostí mezi mentorem a menteem ku prospěchu zkvalitnění vaší diagnostiky a terapie s pacientkami. Mentor vám bude po přednášce v době diskuze naslouchat. Věnuje vám vymezený čas a úsilí tak, abyste dostali odpověď na vaši otázku. V průběhu mentoringu získáte podporu a informace o možnostech řešení daného problému, které vycházejí z pracovních zkušeností mentora.


MEET YOUR MENTOR DAY 2023,  8. 12. 2023 Vyber si svého mentora:

9:30–11:30 1. MENTORING s UROGYNEKOLOGY GPK FN Brno MUDr. Martinou Szypulovou a MUDr. Samuelem Tvarožkem
Ultrazvukové vyšetření urogynekologa u patologií pánevního dna. Diagnóza a ošetření porodního poranění análního svěrače (OASIS).
2. MENTORING s FYIOTERAPEUTKOU GPK a RHO FN Brno Mgr. Marikou Bajerovou
Klinická konzultace těhotné s vyšetřením a návrhem terapeutického plánu.
12:00–14:00 3. MENTORING s ONKOGYNEKOLOGY GPK FN Brno MUDr. Michalem Felsingerem a MUDr. Michaelou Koblížkovou a SPECIALISTY NA REPRODUKČNÍ MEDICÍNU MUDr. Ingrid Siskovou a MUDr. Andreou Hledíkovou
Red flags v gynekologické fyzioterapii s ohledem na onkogynekologická onemocnění.
Nejnovější postupy léčby endometriózy.
4. MENTORING s FYZIOTERAPEUTKOU doc. PhDr. Magdalénou Hagovskou, Ph.D.
Diagnostika a léčba při dysfunkcích svalů pánevního dna.
14:15–16:15 5. MENTORING s PERINATOLOGY MUDr. Richardem Špačkem, Ph.D., MUDr. Petrou Morávkovou a MUDr. Janou Kadlecovou
AVD – Assisted vaginal delivery – představení metod VEX (vakuumextrakce) a forceps. Dvojčetné těhotenství.
6. MENTORING s FYZIOTERAPEUTKOU Mgr. Pavlínou Svobodovou
Mobilizace žeber metodou dle Ludmily Mojžíšové – připomenutí praktických technik. Klinické souvislosti blokád žeber s ovlivněním a projekcí celkového zdravotního stavu člověka. 
16:30–18:30 7. MENTORING s PERINATOLOGEM doc. MUDr. Lukášem Hrubanem, Ph.D. a PORODNÍ ASISTENTKOU Bc. Pavlou Nagy
Porod koncem pánevním – medicínská simulace porodu.
Porod dystokie ramének plodu – medicínská simulace porodu.  
8. MENTORING s FYZIOTERAPEUTKOU
PhDr. Michaelou Prokešovou, Ph.D.

Pánevní dno v reflexní síti jizev a adhezí


Workshopy jsou určeny pouze pro fyzioterapeuty, podmínkou je účast na konferenci.